![](https://iraklis.club/wp-content/uploads/2024/03/IMG-3243c20c33f31386b5bf9d0988281622-V.jpg)
Ανταγωνιστικό για δύο οκτάλεπτα ήταν το γυναικείο τμήμα πόλο του Γ.Σ. Ηρακλής, δεχόμενο παρόλα αυτά την ήττα από την ΠΕΚΕΒ με 14-8 για την 4η αγωνιστική της Α2 Γυναικών.
Αν και το ημίχρονο ολοκληρώθηκε με τις δύο ομάδες ισόπαλες με 5-5, κάποια λάθη σε κρίσιμα σημεία του παιχνιδιού στέρησαν από τις αθλήτριες μας το θετικό αποτέλεσμα.
Επόμενη αγωνιστική υποχρέωση για τις «κυανόλευκες», η εντός έδρας αναμέτρηση κόντρα στον ΝΟΛ την Κυριακή 24 Μαρτίου.