Τμήμα Καλλιτεχνικής κολύμβησης
Το τμήμα της καλλιτεχνικής κολύμβησης στον Ηρακλή ξεκίνησε το 1995 και συνεχίζει 27 χρόνια λειτουργίας και ενεργούς αθλητικής δράσης, αποτελεί το ιστορικότερο και πιο επιτυχημένο τμήμα στη Θεσσαλονίκη. Οι προπονήσεις πραγματοποιούνται από προπονήτριες με μεγάλη επαγγελματική κατάρτιση και σημαντική αθλητική εμπειρία:
– Ευγενία Κουτσούδη , συμμετοχή και διακρίσεις σε ευρωπαϊκό και παγκόσμιο επίπεδο με την εθνική ομάδα, Ολυμπιονίκης Αθήνα 2004. Άδεια ασκήσεως επαγγέλματος, πολυετής διεθνή και εθνική προπονητική εμπειρία.
– Κωστράκη Μιχαέλα: Συμμετοχή και διακρίσεις σε ευρωπαϊκό και παγκόσμιο επίπεδο με την εθνική ομάδα. Άδεια ασκήσεως επαγγέλματος, πολυετής διεθνή και εθνική προπονητική εμπειρία.
![](https://iraklis.blue/wp-content/uploads/2023/01/326242672_894015872015548_1675035780587762073_n-209x300.jpg)
![](https://iraklis.club/wp-content/uploads/2023/01/326255223_2416489555181409_7955464598184131861_n.jpg)
![](https://iraklis.club/wp-content/uploads/2023/01/326237079_742600936933715_5046390138370404603_n.jpg)
Tελευταία νέα καλλιτεχνικής κολύμβησης
1η θέση η Καραπαναγιώτου, 3η θέση η Ιμβριώτη και ξανά πρωταγωνιστικό το τμήμα Καλλιτεχνικής Κολύμβησης!
Για άλλη μια φορά, το τμήμα Καλλιτεχνικής Κολύμβησης του Γ.Σ. Ηρακλής συγκεντρώνει πάνω του όλα τα
5η θέση στο Πανελλήνιο Καλλιτεχνικής Κολύμβησης!
Στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Καλλιτεχνικής Κολύμβησης Δ’ Κατηγορίας που διεξήχθη στα Ιωάννινα
«Μάγεψαν» στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Kαλλιτεχνικής Κολύμβησης οι «κυανόλευκες»
Επιτυχημένη ήταν η παρουσία του τμήματος καλλιτεχνικής κολύμβησης του Γ.Σ. Ηρακλής στο