FOLLOW US:

Γ.Σ. Ηρακλής

Σαρωτική στην πρεμιέρα η Κ19!

Με το επιβλητικό 4-0 ξεκίνησε τις υποχρεώσεις της η Κ19 του Ηρακλή, η οποία υποδέχθηκε το αντίστοιχο τμήμα του Εθνικού Νέου Κεραμιδίου στο Δημοτικό Γήπεδο Φιλύρου στο πλαίσιο της 1η αγωνιστικής.

Από τα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης, η ομάδα του Νικηφόρου Κάκογλου απέκτησε τον έλεγχο του αγώνα, με την υπεροχή της να μετατρέπεται και σε προβάδισμα δύο τερμάτων στο πρώτο ημίχρονο, με τους Αγριδιώτη και Συμσερόπουλο, στο 20ο και στο 35ο λεπτό αντίστοιχα, να είναι εκείνοι που χρίστηκαν σκόρερ και οδήγησαν τις δύο ομάδες στα αποδυτήρια με τον δείκτη του σκορ στο 2-0.

Οι «κυανόλευκοι» συνέχισαν με τον ίδιο ρυθμό και στο δεύτερο μέρος. Χωρίς σημάδια εφησυχασμού, στο 60′ και στο 75′, σκόραραν ακόμη δύο γκολ με τον Ροΐδη, που αποτέλεσε πολύτιμη λύση από τον πάγκο, και ολοκλήρωσαν με τον πιο εμφατικό τρόπο την πρώτη επίσημη αναμέτρησης της σεζόν με το τελικό 4-0.

Επόμενη αγωνιστική υποχρέωση για τον Ηρακλή η εκτός έδρας αναμέτρηση κόντρα στην Νίκη Βόλου το ερχόμενο Σάββατο (26/10).

Η σύνθεση του Ηρακλή: Κόεστερ, Λούσι, Μπάλιου, Δεβερλής, Μαυρουδής, Θεοδωρίδης (Μοσχόπουλος 75’), Παπάζογλου (Παναγιωτόπουλος 65’), Ταχμετζίδης (Γιολβάνης 65’), Συμσερόπουλος (Ροΐδης 46’), Αγριδιώτης (Αναστασιάδης 75’), Παρτσαλίδης.