FOLLOW US:

Γ.Σ. Ηρακλής

«Κυανόλευκη» κυριαρχία στην Κρήτη!

Σαρωτικό ήταν το τμήμα στίβου του Γ.Σ. Ηρακλής και στον Ημιμαραθώνιο Κρήτης, με την κατάκτηση ενός χρυσού και ενός ασημένιου μεταλλίου!

Αναλυτικότερα, ο Ιάσωνας Ιωαννίδης ανέβηκε στο υψηλότερο σκαλί του βάθρου, κάνοντας δικό του το χρυσό μετάλλιο, καθώς αναδείχθηκε νικητής στον αγώνα των 10χλμ., όπου και μάλιστα πραγματοποίησε ρεκόρ διαδρομής με χρόνο 33:34.

Στην Κρήτη βρέθηκε και η Ματίνα Νούλα, με την πρωταθλήτρια του Συλλόγου μας να πραγματοποιεί για άλλη μια φορά εξαιρετική εμφάνιση. Έτρεξε την απόσταση των 21χλμ. με χρόνο 01:21:22 και τερμάτισε στη 2η θέση της γενικής κατάταξης, κερδίζοντας με αυτόν τον τρόπο το ασημένιο μετάλλιο και συγχρόνως τον τίτλο της κορυφαίας Ελληνίδας δρομέα.

Θερμά συγχαρητήρια στους δύο αθλητές μας για τις κατακτήσεις τους, καθώς και στον Κωνσταντίνο Σταμέλο για την συμμετοχή του στους αγώνες!