FOLLOW US:

Γ.Σ. Ηρακλής

Ηρακλής – Αναγέννηση Άνω Πόλης 79-59

Το πρώτο βημα για την κατάκτηση του πρωταθλήματος της Γ2 ΕΚΑΣΘ έκανε το αντρικό τμήμα μπάσκετ του Γ.Σ. Ηρακλής!

Απέναντι στην Αναγέννηση Άνω Πόλης, οι «κυανόλευκοι» βρήκαν αντίσταση στο πρωτο δεκάλεπτο, αλλά ανεβάζοντας στροφές στο δεύτερο έκλεισαν το ημίχρονο με σκορ 42-29.

Το δεύτερο ημίχρονο κύλησε με παρόμοιο τρόπο με, την ομάδα μας να διευρύνει την διαφορά και να επικρατεί με τελικό σκορ 79-59.

Επόμενος αντίπαλος ο Αχιλλέας Κ.Ο. Θερμαϊκού σήμερα (28/2) στις 17:00 στο Κλειστό «Λάζαρος Παπαδόπουλος», όπου με νίκη εξασφαλίζεται η πρώτη θέση!

Τα δεκάλεπτα: 19-18, 42-29, 55-43, 79-59.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

Ηρακλής (Καμπούρης, Παπαδούλης): Παράσχου 3(1), Καραγέλης, Σαπρίκης 9, Τσίκος 11, Κουμπογιάννης, Χαρίλας 14(3), Γιίφκος 7, Καραμάρκος 10, Τσαφαρίδης 4, Αντώναρος, Μετά 6, Βασιλείου 15(1).

Αναγέννηση Άνω Πόλης (Ιωάννου, Σίμος): Γεωργάκης, Πετρίδης 13(3), Βασιλείου 8(2), Ζατάγιας 4, Τελλιλίδης 7, Ζάχος, Νουλής 14, Βασιλειάδης, Κοτταράς 2, Κρανής, Ξυγωνάκης 11.