FOLLOW US:

Γ.Σ. Ηρακλής

Δύο «κυανόλευκα» ασημένια μετάλλια στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα 10.000μ.

Εξαιρετικές εμφανίσεις πραγματοποιήσαν οι αθλητές και οι αθλήτριες του τμήμα στίβου του Γ.Σ. Ηρακλής στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα 10.000μ. που διεξήχθη χθες (20/4) στο Αίγιο, κατακτώντας δύο ασημένια μετάλλια!

Πιο συγκεκριμένα, ο Ορφέας Γιαννάτης κατέκτησε το ασημένιο μετάλλιο στην κατηγορία Κ23 και την 4η θέση στην γενική ατηγορία ανδρών με επίδοση 30:50:79.

Από την μεριά των γυναικών, η Δέσποινα Γιωτόπουλου κατέκτησε και εκείνη το ασημένιο μετάλλιο στην κατηγορία Κ23, ενώ κατετάγη 7η στην γενική κατηγορία γυναικών με χρόνο 37:45:31.

Τέλος, αξίζει να σημειωθεί πως ο Γιώργος Παπαϊωάννου τερμάτισε με χρόνο 33:14:45.

Συγχαρητήρια στους αθλητές και τις αθλήτριες μας όπως και στον προπονητή τους, Ιάσωνα Ιωαννίδη!