![](https://iraklis.club/wp-content/uploads/2024/03/IMG-f5d841ae1fa241a79ec7cb3ee17db7db-V.jpg)
Με σημείο εκκίνησης και τερματισμού την πλατεία Συντάγματος διεξήχθη την Κυριακή (10/3) το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ημιμαραθώνιου Αθήνας, όπου και σάρωσαν οι αθλητές του Γ.Σ. Ηρακλής!
Πιο συγκεκριμένα, ο Παναγιώτης Καραΐσκος κατέκτησε το ασημένιο μετάλλιο, καταγράφοντας 1:06:35 χρόνο, επίδοση που αποτελεί και ατομικό του ρεκόρ, με την Ματίνα Νούλα να κατατάσσεται στην τέταρτη θέση με 1:18:21.
Τέλος, η Βασιλική Καλλιμογιάννη συμμετείχε στα 5 χλμ, παίρνοντας την πέμπτη θέση με χρόνο 17:55.
Συγχαρητήρια σε όλους τους αθλητές και αθλήτριες μας!