FOLLOW US:

Γ.Σ. Ηρακλής

27 μετάλλια για την Κολύμβηση του Ηρακλή στο Χειμερινό Πρωτάθλημα Βορείου Ελλάδος!

Εξαιρετικές επιδόσεις κατέγραψαν οι αθλητές του Τμήματος Κολύμβησης του Γ.Σ. Ηρακλής στο Χειμερινό Πρωτάθλημα Βορείου Ελλάδος Παίδων-Κορασίδων-Εφήβων-Νεάνιδων που διεξήχθη το περασμένο Σαββατοκύριακο (17 & 18/2) στο Ποσειδώνιο Κολυμβητήριο Θεσσαλονίκης.

Αναλυτικότερα, στην κατηγορία Παίδων ο σύλλογος μας αναδείχθηκε πρωταθλητής, κατακτώντας την πρώτη θέση με 399,5 βαθμούς και την τρίτη στην γενική κατηγορία Παίδων – Κορασίδων με 574 βαθμούς!

Οι «κυανόλευκες» επιτυχίες συνεχίστηκαν και στην κατηγορία Εφήβων, εκεί όπου το αντίστοιχο τμήμα κατέκτησε την δεύτερη θέση με 333 βαθμούς και την τέταρτη στην γενική κατηγορία Εφήβων – Νεάνιδων με 521 βαθμούς!

Συνολικά, ο Γ.Σ. Ηρακλής κατέκτησε 27 μετάλλια και στις δύο ηλικιακές κατηγορίες!

Ομαδικά:

Σαμαράς, Παπαγεωργίου, Κόκκινος, Πολυζούδης, Ζαλακώστας, Ποιμενίδης – Χρυσό 4×100μ. ελεύθερο, Χρυσό 4×200μ. ελεύθερο, Χρυσό 4×100μ. μικτή

Ο σύλλογος μας συμμετείχε στο πρωτάθλημα με 33 κολυμβητές και κολυμβήτριες, οι οποίοι έδωσαν τον καλύτερο τους εαυτό, πετυχαίνοντας παράλληλα αρκετά ατομικά ρεκόρ.

Ο καθένας και η καθεμία συνέβαλαν καθοριστικά με τις επιδόσεις τους για να φτάσουμε σαν μια… γροθιά σε αυτήν την μεγάλη επιτυχία!

Γι’ αυτό λοιπόν και τους αξίζουν θερμά συγχαρητήρια, όπως και στους προπονητές τους, Χαλκιά Μιλτιάδη και Σαχπαζίδη Τάσο!