FOLLOW US:

Γ.Σ. Ηρακλής

Ηρακλής – Άθλος Ορεστιάδας 1-3

Ήττα με 1-3 από τον Άθλο Ορεστιάδας και αποκλεισμός από την συνέχεια του κυπέλλου για τον Ηρακλή.

Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν καλύτερα στο παιχνίδι και κατάφεραν να προηγηθούν με 0-2, κατακτώντας τα πρώτα δύο σετ 20-25 και 12-25.

Ο παλμός του κόσμου, που γέμισε τις εξέδρες του Κατσάνειου, έδωσε ώθηση στην ομάδα μας, η οποία αντέδρασε και μείωσε σε 1-2, επικρατώντας στο τρίτο σετ με 25-22.

Αν και οι «κυανόλευκοι» προσπάθησαν να φέρουν το παιχνίδι στα ίσα με αντεπίθεση διαρκείας, ο Άθλος Ορεστιάδας «τελείωσε» το παιχνίδι στις λεπτομέρειες, παίρνοντας την νίκη στο τέταρτο σετ με 25-27.

Τα σετ: 20-25, 12-25, 25-22, 25-27.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

Ηρακλής (Παναγιώτης Τσότρας): Τζάκμαν, Φρίζεν, Ηλίας, Σταθέλος, Χήρας, Ρούσος / Εφραιμίδης Ν. (λ), Εφραιμίδης Δ., Σταυρόπουλος, Φραγκουλίδης.

Άθλος Ορεστιάδας (Κρίστιαν Τσιτιγκόι): Κιν, Χάτσεσον, Μπέικ, Καραμπαλί, Κωνσταντινίδης, Ράμος / Συναδινός (λ), Διαμαντίδης (λ), Τσέλιος, Μποζίδης.