FOLLOW US:

Γ.Σ. Ηρακλής

Ηρακλής – ΑΟ Φλοίσβου 2-3

Το τμήμα βόλεϊ του Ηρακλή ηττήθηκε από τον πρωτοπόρο ΑΟ Φλοίσβου με 2-3 για την 12η αγωνιστική της Pre League.

Οι φιλοξενούμενοι πήραν προβάδισμα με 0-2, κατακτώντας τα πρώτα δύο σετ με σκορ 23-25.

Οι «κυανόλευκοι» έβγαλαν αντίδραση, παίρνοντας αρχικά το τρίτο σετ 25-20 και συνέχισαν με τον ίδιο ρυθμό, φέρνοντας το παιχνίδι στα ίσα, κατακτώντας το τέταρτο σετ με 25-22.

Η αναμέτρηση οδηγήθηκε στο τάι μπρέικ, όπου οι φιλοξενούμενοι επικράτησαν με 12-15 και πήραν την νίκη.

Επόμενη αγωνιστική υποχρέωση του «Γηραιού», το εκτός έδρας παιχνίδι κόντρα στον Πανιώνιο στις 10 Φεβρουαρίου για την 13η αγωνιστική του πρωταθλήματος.

Τα σετ: 23-25, 23-25, 25-20, 25-22, 12-15

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

Ηρακλής (Παναγιώτης Τσότρας): Ρούσος, Φρίεσεν, Ηλίας, Τζάκμαν, Σταθέλος, Χήρας / Εφραιμίδης Ν. (λ), Τσιράκης (λ), Φραγκουλίδης, Σδραυκάκης.

ΑΟ Φλοίσβου  (Νίκος Νεόφυτος): Ρούσης, Άλμπο, Ανδρεάδης, Τόρες, Μελλές, Παπαδόπουλος / Γκούζντα (λ), Πληλίτσης (λ), Χριστόπουλος, Τοκάνης