![](https://iraklis.club/wp-content/uploads/2023/08/IMG-06d02011cf7641fb3a657b21ad4f677a-V.jpg)
Την 5η και 6η θέση στην Ευρώπη κατέκτησε ο κολυμβητής μας Ασπουγαλης Γιώργος στο Πανευρωπαϊκό πρωτάθλημα under 23 που διεξάγεται στο Δουβλίνο της Ιρλανδίας.
Ο αθλητής του Ηρακλή κατετάγη 6ος στα 50μ πρόσθιο στο ατομικό αγώνισμα που αγωνίστηκε και πήρε την 5η θέση με την σκυταλοδρομια 4*100 μικτή μιξ.
Οι επιτυχίες αυτές έρχονται να προστεθούν και στην 15η θέση στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Ανδρών της Φουκουόκα με μια χρονιά που φτάνει με μεγάλη επιτυχία στην ολοκλήρωσή της.