![](https://iraklis.club/wp-content/uploads/2023/05/345433002_1344284692969653_8365686477825751751_n.jpg)
Με ένα ασημένιο μετάλλιο επέστρεψε από το διεθνές meeting Acropolis ο Ασπουγαλης Γιώργος.
Ο κολυμβητής μας κατετάγη δεύτερος στα 50μ πρόσθιο με επίδοση 27.66, πολύ κοντά στο ατομικό του ρεκόρ με πρώτο τον Αμερικανο χρυσό Ολυμπιονίκη Μάικλ Άντριου.
Ο χρόνος του Γιώργου είναι επιβεβαίωση του ορίου για το Πανευρωπαϊκό Πρωτάθλημα under 23 στο Δουβλίνο και θέτει και ισχυρή υποψηφιότητα για παρουσία στο Παγκόσμιο πρωτάθλημα Ανδρών – Γυναικών της Φουκουόκα.
Συγχαρητήρια στον κολυμβητή μας και στον προπονητή του Μίλτο Χαλκιά.